5 DÔVODOV, PREČO POTREBUJETE VO SVOJOM ŽIVOTE KOBEREC


UVAŽUJETE O KÚPE KOBERCA, NO STÁLE SI NIE STE ISTÍ, ČI HO SKUTOČNE POTREBUJETE? SME TU, ABY SME VÁM POVEDALI ÁNO. ÁNO, POTREBUJETE HO. A NEHOVORÍME TO LEN PRETO, ŽE PREDÁVAME KOBERCE, ALE PRETO, ŽE VERÍME, ŽE SÚ VEĽMI DÔLEŽITÉ PRE VYTVORENIE ÚTULNEHO DOMOVA.

 

Koberec  1


5 DÔVODOV: Koberec 2

1. KOBERCE ROZŽIARIA PRIESTOR
2. KOBERCE ZVÝRAZNIA DEKORÁCIU
3. KOBERCE ZOSVETLIA MIESTNOSŤ
4. KOBERCE TEPELNE IZOLUJÚ
5. KOBERCE CHRÁNIA PODLAHUKEĎ PREMÝŠĽATE O KOBERCI, PRICHÁDZAJÚ NA MYSEĽ

POZITÍVNE VECI A NIEKTORÉ NEGATÍVA. SAMOZREJME TIE
NEGATIVNE MAJU JEDNODUCHE RIEŠENIE 😉

ALE ČO TAK ZAMERAŤ SA NA TIE POZITÍVNE? ZAČNIME.

 

 

1. KOBERCE ROZŽIARIA PRIESTOR

Koberce sú známe tým, že rozžiaria priestor a navodia atmosféru útulného domova. Ak máte pocit, že vaša obývačka alebo spálňa pôsobia tmavo, vhodným riešením je svetlý mäkký koberec. Záleží už na vás aký tvar a veľkosť koberca si zvolíte. U nás v Decoreum nájdete aj takýto jednoduchý biely koberec, ktorý zaručene rozžiari miestnosť v dome.

 

Koberec 4

2. KOBERCE ZVÝRAZNIA DEKORÁCIU

Ak vám záleží na dizajne a estetike vášho domova, záhrady alebo terasy, mali by ste mať na pamäti, že koberec je základným kúskom pre vytvorenie príjemného, dekoratívneho a prívetivého prostredia. Zvyčajne sa koberec vyberá vždy ako posledný, keď je na mieste nábytok, pohovky atď. Na základe dekorácie, ktorú ste si vybrali, by sa mal začať proces výberu koberca, ktorý potrebujete.

 

Koberec 5

MYSLÍTE NA FARBY?

V závislosti od vášho bytu si môžete vybrať zo širokej škály vzorov a farieb. Čo sa týka farieb, veľmi rozšírenou radou je vychádzať z pravidla 60-30-10. To znamená, že zvolená farba pre domácnosť je zo 60% rovnaká pre celý dom (najlepšie neutrálna farba), z 30% iná farba (zvyčajne sekundárna farba) a nakoniec 10% tvorí zvyšok farebnej dekorácie. V prípade kobercov, vzhľadom na povrch, ktorý zaberajú a kde môžu vyniknúť, je normálne zvoliť koberec, ktorý je z väčšej časti vo farbách domu a menšiu časť tvorí farebný akcent. (60- 40).


Náš tip: Jednoduchý béžový koberec

 


 

3. KOBERCE ZOSVETLIA MIESTNOSŤ

Ak si prenajímate byt je možné, že nemáte dovolené zmeniť farbu stien alebo podlahy alebo ste si už kúpili nábytok v tmavých tónoch, ktorý spôsobil, že miestnosť pôsobí ponuro alebo menej priestranne. Na vyriešenie tohto problému môže využiť koberec a je ho potenciál vytvoriť neporovnateľný estetický vzhľad.

V malých priestoroch môže koberec vytvoriť priestranný efekt. Aby ste to dosiahli tento efekt zamerajte sa na koberce v plných farbách alebo neutrálnych tónoch, ktoré dosiahnu zosvetlenie miestnosti. Koberce s plochou väzbou sú tiež veľmi dobrou voľbou. Keďže sú na pohľad ľahšie a jednoduchšie, pomáhajú dosiahnuť lepší pocit v miestnosti.

Náš tip: Dekoračný koberec s kožušinovou štruktúrou

Koberec 7

 
4. KOBERCE TEPELNE IZOLUJÚ

Úloha kobercov je dobre známa, buď sa používali na vytvorenie majestátneho prostredia alebo boli tkané, aby chránili tých, ktorí ich používali, pred chladom zeme. Možno aj mix oboch. Koberce, najmä tie vlnené sú tie, ktoré najviac izolujú od chladu aj tepla. Medzi ľuďmi je najrozšírenejší koncept, že koberec pôsobí ako bariéra, ktorá bráni kontaktu s chladom zo zeme. To je správne tvrdenie, hoci koberce izolujú aj iným spôsobom.

Koberce pomáhajú udržiavať izbovú teplotu, teda či máme zapnuté kúrenie alebo klimatizáciu, koberce pomáhajú znižovať spotrebu elektriny tým, že lepšie uchovávajú teplotu našej obývačky alebo izby. S menším elektrickým príkonom je ľahšie udržiavať izbovú teplotu . Preto je tiež dobré ponechať si koberce aj v lete.

 

 

5. KOBERCE CHRÁNIA PODLAHU

Ak máte doma prírodnú drevenú podlahu, jednou z možností, ako ju ochrániť v oblastiach s najväčšou premávkou, je použitie kobercov. Náklady na inštaláciu a údržbu prírodného dreva sú zvyčajne dosť vysoké. Preto je vhodné použiť koberce v priestoroch ako je obývačka, kuchyňa či chodba.

Koberce sú zvyčajne odolné voči použitiu a chránia podlahu pred šľapami, opätkami alebo dokonca hračkami od tých najmenších v dome. Koberce v detskej izbe sú viac než žiadúce. Chránia dieťa pred chladom a podlahu pred poškodením.

Majte na pamäti, že drevené podlahy v priestoroch ako sú predsieň, chodby alebo východy na terasu či záhradu, sú náchylnejšie na opotrebovanie. Vchodový koberček alebo rohožka úžasne ochráni podlahu a samozrejme pomôže skrášliť váš domov.

Koberec 8VERÍME, ŽE BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ