Vážení zákazníci, všetky objednávky vytvorené od dnešného dňa 17.6.2024 budú vybavené budúci týždeň v piatok 28.6.2024. Komunikácia eshopu bude taktiež obmedzená iba na emailovú komunikáciu. Za pochopenie ďakujeme.

Vianočné girlandy- ozdobte si Váš domov!

 

Girlandy sú ozdobou, ktorá sa prispôsobí každej miestnosti u Vás doma - dokonca aj dverám, aby vítala Vaše návštevy. Objavte všetky možnosti využitia girlánd, ktoré môžete vyskúšať  tieto Vianoce. 

Girlandy sú bezpochyby najuniverzálnejšie vianočné ozdoby.  Ako sme už spomenuli môžu byť umiestnené pri dverách, aby privítali hostí na štedrovečernej večeri, okolo stromčeka alebo na balkón, aby ukázali susedom, že vianočný duch už dorazil k Vám domov. Ale nielen to. Mnohé sú tiež užitočné pri zdobení domu a mnohých udalostí, ako sú svadby a narodeniny počas celého roka.

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ VIANOČNÚ GIRLANDU

Podľa nášho názoru je pri výbere girlánd zamerať sa na nasledujúce faktory: 

  • Kvalita:  Tá závisí od výrobných materiálov. Môžete si kúpiť prírodné vianočné girlandy vyrobené z konárov a listov alebo sa rozhodnúť pre syntetické alternatívy. Prvé sú elegantnejšie a krajšie, ale vyžadujú si väčšiu starostlivosť a môžu sa používať iba v interiéri. Ostatné sú všestrannejšie a predovšetkým odolné.
  • Dizajn : Je to vec vkusu. Existujú vianočné girlandy vyrobené z hviezd, gúľ, imela atď.
  • Dekor : Je zrejmé, že ak máte minimalistickú obývačku, nemá zmysel zdobiť ju preťaženými vianočnými girlandami. Vždy dodržiavajte estetiku svojho domova.
  • Trvanlivosť : Ako sme povedali, najodolnejšie sú tie vyrobené zo syntetických materiálov. Napríklad látkové alebo plastové vianočné girlandy vydržia dlhé roky. Prírodné tkaniny, pokiaľ nejde o ratan alebo podobnú alternatívu, majú zvyčajne kratšiu životnosť.
  • Cena vianočnej girlandy: Ceny girlánd sa pohybujú okolo 30 EUR. Je to pomerne lacná dekorácia.

NAČO SLÚŽIA A KDE SA POUŽÍVAJÚ?

Girlandy sa používajú na vianočnú výzdobu domácnosti. V tomto zmysle ich môžeme rozdeliť na:

Vonkajšie girlandy: Používajú sa na zdobenie terás, balkónov, fasád, zábradlí, plotov alebo akéhokoľvek iného prvku domu, ktorý je orientovaný do ulice. Zvyčajne sú vyrobené z umelých materiálov, ktoré dobre odolávajú chladu, ultrafialovým lúčom slnka a vlhkosti.
Interiérové girlandy:
Môžu byť vyrobené z prírodných materiálov, pretože sa nachádzajú výlučne v domácnostiach. Zdobia sa nimi napríklad- vianočný stromček, dvere, okná, steny a nábytok.

TYPY VIANOČNÝCH GIRLÁND

V prvom rade musíme rozlíšiť rôzne druhy vianočných girlánd na základe povahy ich výrobných materiálov:


Prírodné girlandy:  Používajú sa v interiéri a sú najkrajšie. Majú však krátku trvanlivosť, keďže po Vianociach je prakticky nemožné ich uchovať na ďalší rok.
Umelé girlandy: Sú vyrobené z veľmi odolných a úplne vode-odolných syntetických materiálov. Je možné ich použiť v interiéri aj exteriéri.

Pokiaľ ide o jeho dizajn, môžeme nájsť nasledujúce girlandy na vianočnú výzdobu:

Vianočné girlandy so šiškami a červenými ozdobami: Tie tradičné a tie s prírodnejším vzhľadom, či už sú vyrobené z prírodných materiálov alebo nie. Je veľmi bežné, že si ich zavesíte nad vchodové dvere, aby ste svojim návštevám zaželali veselé Vianoce.
Vianočné girlandy so svetielkam: Alebo svietiace girlandy. Tvorí ich dlhý kábel, z ktorého visia LED svetielka alebo žiarovky, ktoré zvyčajne vyžarujú teplé svetlo alebo jednu z typických farieb tohto ročného obdobia (červenú, modrú alebo bielu). Sú najuniverzálnejšie a môžu byť použité počas celého roka.
Vertikálne vianočné girlandy:  Sú to odporúčané girlandy na ozdobenie veľkých stien. Sú zavesené zo stropu alebo z vysokého bodu, aby spadli na zem.
Vianočné girlandy z umelej borovice alebo umeleckej jedle. Veľmi užitočné aj na zdobenie stromčeka, pretože dokonale simulujú jeho estetiku.

AKO VYZDOBIŤ DOM GIRLANDAMI?

Najlepšie girlandy sa vyznačujú kvalitou, že sa dokonale prispôsobia všetkým typom priestorov v domácnosti. Tu je niekoľko príkladov: 

Vianočné girlandy na dvere: Spravidla sa umiestňujú pri vchodových dverách do domu okolo kukátka alebo tesne pod nimi. Je to veľmi príjemný spôsob, ako privítať hostí napríklad na vianočnú návštevu. 

Vianočné girlandy na krby: Nie každý ho má. Ale ak ju máte, musíte na ňu umiestniť girlandu a na ňu  vianočné ponožky alebo malé darček

Vianočné girlandy na schody: Najbežnejšie je dať ich na zábradlie. 

Vianočné girlandy na zdobenie izieb: Možností je tu veľa. Napríklad, ak je vaša obývačka v modernom štýle, použite lesklé, kovové vianočné girlandy. Na druhej strane, ak ide o klasický štýl, rozhodnite sa pre tie s prirodzenejším vzhľadom.

Vianočné girlandy na okná: Slúžia na označenie toho, že vianočná nálada už dorazila aj k vám domov. Je normálne používať LED svetelné girlandy, pretože ponúkajú lepšiu viditeľnosť zvonku. Pamätajte, že ak ich chcete dať von, mali by ste sa rozhodnúť pre vodotesné modely. 

Vianočné girlandy na balkóny a terasy: Sú podobné ako okenné girlandy, ale väčšie.

Girlandy na vianočný stromček: Ďalší prvok dekorácie, ktorý môžete použiť na vianočný stromček. Vo všeobecnosti sa nachádza tesne pod hviezdou.